معمولا هنگام صحبت از زنان هندی، چیزی که به ذهن متبادر می شه، لباس بومی (ساری) و موهای نورانی و زیبای آنهاست. به باور ی بعضی، ژنتیک و آب وهوا در زیبایی موهای زنان هندی نقش به سزایی داره اما این زنان با استفاده از روشای سنتی و گیاهی به زیبایی هرچه بیشتر موهای خود کمک می کنن. امروز در سایت چه جوری، تعدادی از بهترین ماسکای مو و روشای ساده مراقبت از مو رو توضیح میدیم و راز زیبایی موهای زنان هندی رو واسه تون معلوم می کنیم.

 

ماسک آلوئه ورا

در سالای گذشته به گیاه آلوئه ورا به باعث فوایدش واسه مراقبت از پوست، توجه زیادی شده. این گیاه نه تنها واسه پوست که واسه بهداشت و زیبایی مو هم کاربرد داره. عصاره آلوئه ورا باعث افزایش رشد مو می شه و واسه پوست سر مفیده. می تونین با استفاده از آلوئه ورا، واسه موی خود ماسک تهیه کنین.

واسه خارج کردن عصاره این گیاه، برگ اونو به دو نیم تقسیم کنین، بعد ریشه ی موی خود رو با عصاره آلوئه ورا ماساژ بدین. ماساژ سر باعث افزایش جریان خون و جذب بهتر این عصاره می شه.

واسه بهره بردن از خواص آلوئه ورا، اجازه بدین این ماسک کمه کم دو ساعت روی سرتون بمونه. می تونین اونو هنگام خواب استفاده کنین تا تموم شب روی سر بمونه.

ماسک دی-پانتنول

راز زیبایی موهای زنان هندی چیه؟  آموزشی

دی پانتنول ترکیبی از ویتامین ب۵ه که وقتی روی پوست قرار میگیره، تبدیل به پانتنول اسید می شه. این ماده شیمیایی به بهتر شدن شرایط سطحی ترین لایه پوست (اپیدرم) کمک می کنه. از دیگر فواید پانتنول میشه به حفظ فولیکولای مو و کاهش ریزش مو اشاره کرد.

موهای خود رو بشورید و پانتنول رو به شکل کف یا ژل به ریشه ی موی تمیز بزنین. واسه رفع الکتریسیته ی ساکن می تونین تموم موهای سر خود رو به پانتنول آغشته کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   راهنمای خرید اجناس مراقبت از پوست 

پوست سر خود رو با آب سرد بشورید

راز زیبایی موهای زنان هندی چیه؟  آموزشی

مراقبت از پوست سر در تقویت موهای ضعیف و نازک اثر بسیاری داره. شست وشوی سر با آب سرد رو واسه خود به یک عادت همیشگی تبدیل کنین. آب سرد با بستن منافذ و افزایش جریان خون، موجب افزایش سرعت رشد مو می شه. شست وشوی مو با آب سرد درخشش مو رو هم بیشتر می کنه.

پس از شست وشوی سر و استفاده از نرم کننده و ماسک مو، سر خود رو با آب سرد بشورید.

شست وشو با سرکه سیب

راز زیبایی موهای زنان هندی چیه؟  آموزشی

استفاده ی چندباره از این روش در ماه کافیه. سرکه سیب فولیکولای مو رو فعال می کنه. استفاده از سرکه سیب کمک می کنه تا موهای سرحال و باطراوتی داشته باشین.

موهای خود رو بشورید و به جای نرم کننده، از سرکه سیب استفاده کنین. احتیاجی به آبکشی دوباره مو نیس، چون سرکه سیب برخلاف سرکه انگور بوی تندی نداره.

ماسک پروتئین

راز زیبایی موهای زنان هندی چیه؟  آموزشی

این روش واسه برطرف کردن کمبود پروتئین بسیار مناسبه.

سفیده و زرده ی دو تخم مرغ رو که به دمای اتاق رسیدن، از هم جدا کنین. سفیدها رو باسرعت هم بزنین تا کف کنن و بعد اونا رو به ریشه ی مو بزنین. واسه کارکرد بهتر، سر خود رو با پلاستیک بپوشونین و روی اون یک کلاه گرم بپوشید.

روغنای مفید واسه مو

راز زیبایی موهای زنان هندی چیه؟  آموزشی

روغنای جوجوبا، بادام، لوندر یا اسطوخودوس، رزماری و آویشن به دلیل گیاهی بودن و داشتن ویتامینای بسیار واسه فولیکولای مو مفید هستن. می تونین این روغنا رو باهم ترکیب یا اونا رو به ماسک روغن نارگیل اضافه کنین. به مدت ۲ تا ۳ ساعت این ترکیب رو روی ریشه ی مو بذارین. با استفاده از شامپوهای معمولی دوبار موهای خود رو آبکشی کنین تا روغن خوب پاک شه. اگه از شامپوهایی که طبق ی آلکالین هستن، استفاده می کنین، یک بار شست وشوی مو کافیه.

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید