خیلی از مردم تصور می کنن که واسه موفقیت در زندگی به شرایط خاصی (مثل پول، امکانات، حمایت و …) نیاز دارن. اما نگاهی به زندگی افراد موفق نشون می ده که خیلی از اونا نه پولدار بودن و نه ویژگیای خاصی داشتن. اونا فقط راز و رمزهای موفقیت رو درک کردن و در زندگی به کار بسته ان. میدونید راز موفقیت آدمای بزرگ چیه؟ اگه شمام می خواید در زندگی فرد موفقی باشین، ۷ راز افراد موفق رو که در این مطلب اومده بخونین و سعی کنین کم کم تغییراتی در زندگی خود به وجود بیارین.

راز موفقیت آدمای بزرگ چیه؟  آموزشی

 

راز اول: پول رو هدف اصلی خود قرار نمی دن

راز موفقیت آدمای بزرگ چیه؟  آموزشی

اگه فکر می کنین که هدف اصلی افراد موفق به دست آوردن پوله، سخت در اشتباهید. اگه فقط به خاطر پول کار کنین، هیچوقت به جایی نمی رسین. سعی کنین در کنار هدف اصلی خود، پول رو به عنوان یک هدف جانبی از کار سخت و مطالعه زیاد در نظر بگیرین. افراد موفق همیشه با در نظر گرفتن وضعیت بازار و کسب و کارای رو به رشد، ایده ای رو مطرح و روی اون سرمایه گذاری می کنن.

پزشکی که واسه تشخیص راه درمون یک مریض سعی می کنه، وکیلی که به هر ترفندی متوسل می شه تا در دادگاه برنده شه و مهندسی که با وسواس نقشه ای طراحی می کنه تا یک ساختمان بی مثل بسازه، همه به یک هدف فکر می کنن. در راه موفقیت، هیچ فرقی بین این مشاغل پُردرآمد و یک شاعر، موسیقی دان یا هنرمندی که یک تابلوی نقاشی رو ایجاد می کنه وجود نداره. افراد موفق، تا جای ممکن زندگی خود رو وقف مال اندوزی نمی کنن.

راز دوم: از دوری شدن نمی ترسند

در هر بخش ای از فعالیتای اقتصادی، همیشه دو راه هست. یکی از این دو راه، خطرپذیره و اگه اونو انتخاب کنین، از بقیه متفاوت هستین. فرض کنین در بخش ی خاصی، می خواید روی یک راه و روش جدید که از نظر بقیه خطر زیادی داره سرمایه گذاری کنین. بی دودلی این اقدام از طرف خیلی از فعالان اون بخش، کاری احمقانه هستش. اما اگه به تصمیم خود ایمان دارین، اونو انجام بدین و از دوری شدن نترسین. البته اینجور هدفی، امتیازات و مشکلات خاص خود رو داره. با این حال، مهم اینه که از اقدام خود و کاری که روی اون تمرکز کردین راضی هستین.

راز سوم: سخت تر از همیشه کار می کنن

راز موفقیت آدمای بزرگ چیه؟  آموزشی

تعداد افرادی که حاضرن واسه تحقق رؤیاهای خود، هزینه بدن و فداکاری کنن انگشت شماره. اگه کسی از اول به شما بگه که واسه رسیدن به هدف تون دقیقا به چقدر زمان و چه مقدار مطالعه نیاز دارین، شاید هیچوقت اون کار رو شروع نخواهید کرد. اما یک فرد موفق که ساعتای طولانی رو صرف پرداختن به کار مورد علاقه اش می کنه، این رو نه یک موفقیت صرف که یک تغییر عجیب در روش زندگی اش در نظر میگیره. به یاد داشته باشین که در راه موفقیت، باید همه چیز حتی اشتباهاتی رو که در طول راه انجام دهنده میشید، قبول کنین و بدونین زمانی که بر مشکلات راه غلبه می کنین، موفقیت واسه شما شیرین تر هستش.

راز چهارم: شکست رو به عنوان دلیلی واسه پیشرفت در نظر می گیرن

افراد موفق نه تنها از شکست و اشتباهات غیرقابل پرهیز در طول راه نمی ترسند، بلکه به طرف اونم می رن! در حالی که بیشتر افراد از شکست و خجالت به دلیل اون و متحمل شدن هزینه زیاد در راه موفقیت می ترسن و سعی می کنن که از اون جلوگیری کنن، افراد موفق میدونن که اشتباهات به ما کمک می کنن تا بفهمیم که چه کاری رو نباید بکنیم و در راه رسیدن به موفقیت به چه تجاربی نیاز داریم. افرادی که هیچوقت اشتباه نمی کنن، واسه شکست آمادگی ندارن و پس اگه روزی با اون روبرو شن آسیب ی شدیدی می بیننن؛ و چون تجربه مقابله با شکست رو نداشتن، بیشتر هیچوقت بهبود پیدا نمیکنن. شکستای کوچیک که در فاصله ها کوتاهی از هم اتفاق می افتن باعث می شن تا خود رو بیشتر بررسی کنیم و پس فردی عاقل تر و محافظه کارتر شیم.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   راهنمای کامل تحقیقات بازاریابی "

راز پنجم: صبور هستن چون موفقیت در راه

راز موفقیت آدمای بزرگ چیه؟  آموزشی

در دنیای امروز، همه می خوان یک شبه به موفقیت برسن. کافی ست به رشد روزافزون فضاهای مجازی و رسانه های اجتماعی نگاه کنین. افراد موفق، بیشتر یک شبه به موفقیت دست نیافته ان، بلکه چند سال طول کشیدهه تا بهش رسیدن. تعجبی نداره که خیلی از کودکانی که در خونوادهای پولدار به دنیا اومدند، ستارگان فیلما و یا برندگان مسابقات شرط بندی، در آخر کارشون به افسردگی، اعتیاد به الکل و مواد مخدر می کشه. چون اونا میدونن که زمانی رو صرف نکرده و تلاشی نکرده ان تا مستحق چیزی که از بخت خوب به اونا رسیده باشن و پس ارزشی براشون نداره. اعتماد به نفس این افراد هم بسیار پایینه. شادترین افراد کسائی هستن که در طول زمان با سعی خود به اهداف شون می رسن و در این راه چیزای زیادی یاد می گیرن و فراز و نشیبایی رو تجربه می کنن که باعث قوی تر شدن اونا می شه.

راز موفقیت آدمای بزرگ چیه؟  آموزشی

راز ششم: هنگامی که به بن بست می رسن راه خود رو تغییر میدن

خیلی از افراد همیشه در راه خود ثابت می مونن و به جای اونکه ایده هاشون رو با تغییراتِ راه وفق بدن، سعی می کنن از هر گونه تغییری پرهیز کنن و در راه ثابتی پیش برن. اما ثروتمندترین، شادترین و بزرگ ترین افراد کسائی هستن که جهان رو به همون صورتی که هست پذیرفته ان. اونا از تغییراتی که در راه پیش میاد استقبال و از هر فرصتی استفاده می کنن تا شانس تحقق رؤیاهایشان رو افزایش بدن. البته درسته که نباید به طور همیشگی تغییر راه بدین یا همه چیز رو به طور کامل به خاطر این بهش رو کنین، اما به یاد داشته باشین که انعطاف پذیر بودن کلید موفقیته.

راز هفتم: نقاط قوت خود رو می شناسن و نقطه ضعفای خود رو اصلاح می کنن

هر شخص نقاط قوت و ضعفی داره و این هیچ ربطی به میزان استعداد شخص یا اینکه تا چه حد سخت کار و مطالعه کرده نداره. به یاد داشته باشین که هیچکی کامل نیس. افراد خردمند و عاقل می تونن نقاط ضعف خود رو به سرعت تشخیص بدن و واسه رفع اونا سعی کنن یا اینکه نقاط ضعف رو با نقاط قوت خود جانشین کنن. پس نباید از اینکه در بعضی از مهارت ها ضعف دارین خجالت بکشین. اتفاقا نقاط ضعف باعث می شن تا از نقاط قوت خود بیشتر و بهتر استفاده کنین.

منبع : huffingtonpost.com

 


دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید