راه های خوشحال بودن زنان بسیاره: تفکر مثبت، دیدگاه های به دور از بدبینی، جذب انرژی مثبت از کائنات و دریافت بهترینا و… . همه اینا تکراری و تکراری ان و حتما شمام بارهاوبارها درباره شون شنیدین. لابد هیچ تأثیری هم بر زندگی و شادی تون نداشتن. اما به چه دلیل؟ درسته که این راهکارها عموما تکراری ان، اما مگه حتما اشتباه ان؟ پس فکر می کنین به چه دلیل بازم راه های خوشحال بودن زنان رو نمی دونین و باید واسه یافتن اون جست وجو کنین؟ دوست عزیزی که این نوشته رو می خونین، باید بگیم که راه های خوشحال بودن زنان خیلی ساده تر از این حرف هاست؛ فقط کافیه بخواهید و به ذهن و مغز خود فرمون بدین اون طور که می خواید عمل کنن.

باور کنین خودتون راه های خوشحال بودن زنان رو میدونید. فقط کافیه عینک بدبینی رو از چشمان تون وردارین و آزادانه به طرف جذب شادی و سرحالی برید. با ما همراه باشین تا درباره راه های خوشحال بودن بیشتر بدونین.

۱. اصرار نکنین؛ بگذرید

راه های خوشحال بودن زنان؛ ۱۰ پیشنهاد ای که حسابی واسه خانوما مفیده " آموزشی

می دونستین اثر ندیده گرفته شدن در مغز مثل اثرات به دلیل دردهای فیزیکیه یا علاقه مندی و وابستگی به فردی خاص، در مغز شما کارکردی مثل به موادمخدر داره؟ بله، وقتی کسی رو دوست دارین و کم کم بهش عادت می کنین، این موضوع مثل ماده ای مخدر بر مغزتون اثر میگذره. واسه همینه که بعد از قطع رابطه، معمولا افراد بازم به سراغ عکسا و یافتن ردی از یارِ گذشته می رن.

همه میدونن که وقتی کسی از رفت و اومد با شما لذت نمی برد و یعنی شما رو «پس می زنه»، اصرارورزیدن به دووم این رابطه، دیگر قابل احترام نمیشه. واسه ماندن در خونه و قلبِ هیچکی اصرار نکنین؛ این کار ارزش تون رو خراب می کنه و هیچوقت به رابطه ای که تو ذهن دارین هم نمی رسین.

۲. موسیقی خوشحال رو فراموش نکنین

بعضی وقتا بعضی مسائل کوچیک در زندگی روزانه، ما رو از شادی و نشاط دور می کنه. با رعایت نکاتی ساده میشه شادی رو به قلب برگردونه. مثلا دقت کردین که بعضی وقتا تموم آهنگایی که گوش میدیم، خیلی غمگین و جدی ان؟ البته گوش دادن به این سبک از موسیقی، فارغ از حس وحال به سلیقه هم رابطه داره، اما به هرحال باید حواس تون جمع باشه و اگه دیدید شمار موسیقیای غمگین و جدی در گوشی و… زیاد شده، خیلی سریع چند آهنگ خوشحال بهش اضافه کنین و حال وهوای خود رو عوض کنین.

باور کنین دنیا ۲ روزه و این همه حجم غم و جدیت، شما رو به هیچ جا نمی رساند. از قدیم گفتن: «بخند تا دنیا به تو بخندد.» حتی تحقیقای علمی هم نشون میدن که گوش دادن به موسیقی خوشحال (اثر موسیقی بر ذهن) می تونه روحیه تون رو ازاین رو به اونو کنه.

۳. درباره بقیه خوش بین باشین

راه های خوشحال بودن زنان؛ ۱۰ پیشنهاد ای که حسابی واسه خانوما مفیده " آموزشی

بعضی وقتا خودتون رو بیهوده آزار میدید. مثلا شک نداشته باشین واسه شمام پیش اومده که دوست شما پیام تون یا تلفنای تون رو جواب نداده نباشه. شاید خیلی هم ناراحت و آزرده شده باشین و این مسئله رو به حساب بی توجهی و کم محلی اون گذاشته باشین. اگه این طور بوده، باید بگیم که سخت در اشتباهید.

در اینجور زمانی خوش بین باشین و بهترین حالت رو در نظر بگیرین. شما اون طرف قضیه رو نمی ببینن. پس از کجا معلوم که دوست تون گرفتار نبوده یا در شرایطی نبوده که بتونه فی الفور جواب تون رو بده؟ با افکار منفی و ناراحت شدن، فقط روحیه ی خود رو خراب می کنین. البته افرادی هم هستن که با خودخواهی و توهین با بقیه برخورد می کنن و به موقع به پیاما جواب نمی دن. بعضی هم هستن که خودخواهانه و هروقت مایل باشن، سراغی از شما می گیرن. از رفتار این افراد هم نباید ناراحت بشین، چون فردی که این حجم از خودخواهی و بی توجهی رو وارد دوستی و روابط می کنه، اصلا ارزش غصه خوردن نداره.

۴. با نگاهی به گذشته به طرف فردا برید

خود رو در گذشته ها جا نذارین . درس گرفتن از گذشته و یافتن دلیل اتفاقات و نا آرومیای پیش اومده در روابط مختلف مفیده، اما نه به این معنی که همه فکروذکرتان رو اشغال کنه. باید قبول کرد که گذشته ها گذشته. روزهای رفته دیگر تکرار نمی شن. باید با آگاهی به اتفاقات قدیمی، خوشحال و پرانرژی به طرف روزهای خوش آینده برید. از زمان حال لذت ببرین و با تموم قوا آینده ای نورانی بسازین. بگذرید و بذارین طعم لحظه های شیرین حال رو بچشید. زندگی کردن در حال، توانایی شگفت انگیزیه که با کمی اراده خیلی راحت می تونین بهش برسین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   راه های کسب پیروزی در گفتگو 

۵. فعال باشین

راه های خوشحال بودن زنان؛ ۱۰ پیشنهاد ای که حسابی واسه خانوما مفیده " آموزشی

هر چقدر بیشتر فعال باشین، یعنی بیشتر بخونین، ورزش کنین و…، از فرصتا و امکاناتی که در اختیار دارین، بیشتر آگاه میشید. این قدر منفی بافی نکنین. همیشه نگید انتخاباتون بین ۲ گزینه بد و بدتر محدود شده. با سرحالی و فعالیتای مختلف، دره ها رو به طرف انتخابای جورواجور باز می کنین. واکنش و بیحالی باعث می شه در زندانی تاریک و بسته بمونین. اگه «در» واسه خروج کافی نبود، «پنجره» رو امتحان کنین. فقط فعال باشین و بی جنب و جوش نمانید. باید باور کنین که مسئول تموم شکستا خودتون هستین. تنها در این صورته که می تونین واسه خود کاری کنین و شادی رو به زندگی تون راه بدین.

۶. با احتیاط بودن هم حدی داره

احتیاط و دوراندیشی شک نداشته باشین چیز خوبیه. همین حس بود که اجداد ما رو در مقابله با طوفانا و حیوانات وحشی و… نجات داد. اما یادتون باشه که احتیاط هم حدی داره. واقعا لازم نیس از هرچیزی بترسید و همیشه نگران خطراتی باشین که هنوز رخ نداده ان. هروقت دچار ترس بیش ازحد و دوراندیشی غیرعادی شدید، به خودتون تلنگر بزنین و بگید: «آینده رو من می سازم و خوشحالی در جایی درون قلبم شکل میگیره. پس لزومی نداره این قدر خود رو اذیت کنم. روزهای خوش در پیش ان. همین و بس.»

۷. شکرگزار باشین

هروقت اسیر افکار مغشوش و ناراحت کننده شدید، به نعمتا و داشته هاتون فکر کنین. کافیه سعی کنین چند مورد از این داشته ها و نعمات رو واسه خود نام ببرین. احساس تون با این کار تغییر می کنن. در شکرگزاری نیرویی هست که تمرکز شما رو از افکار منفی به طرف خوش بینی و شادی می بره. وقتی درباره داراییا و خوبیای زندگی تون عمیق میشید، آگاهی کامل پیدا می کنین که تموم ترسا و نگرانیا بیهوده بودن.

۸. واقع بین باشین

کتمان کردن چیزی که در زندگی شما رخ می ده، ریشه ی نارضایتی هاست. یعنی، باید واقع بین باشین. شاید این حرف تاحدودی ساده و روشن به نظر برسه، اما واقعیت محضه. باید بتونین انتظارات و آرزوها رو به شکلی واقعی دنبال کنین. اولین قدم واسه حل هر مسئله شناخت درست و دقیق اینه. نباید در رؤیاها از زندگی واقعی جا بمونین و نباید از خود و شرایط تون، انتظارات غیرمعمول داشته باشین. همیشه نگید اگه این طور بود، اون طور می شد. واقع بین باشین.

۹. مثبت اندیشی و شادی رو بیافرینید

راه های خوشحال بودن زنان؛ ۱۰ پیشنهاد ای که حسابی واسه خانوما مفیده " آموزشی

به دنبال رفت و اومد با افرادی باشین که قوی و باهوش ان و در سختیا و مشکلات جا نمی زنن. وجود این افراد در شادیا و غما غنیمته. بودن در کنار این افراد به شما یادآوری می کنه که سختیا دائمی نیستن. نباید به سختیا به چشم مریضیِ طولانی نگاه کرد؛ سختیا مثل عفونتی هستن که میشه اونو درمون کرد. با اینکه رفت و اومد با افراد مثبت اندیش و پرانرژی بسیار شیرین و مفیده، خودتون هم سعی کنین با تموم قوا یکی از اونا باشین.

۱۰. بهتر انتخاب کنین

همه ما تمایل داریم که در شرایط بد، خود رو قربونی بدونیم و تموم مسئولیتای شکست و شکست رو به گردن این وآن و شرایط بندازیم. این طرز تفکر و کارکرد بسیار اشتباهه. شاید ما در زندگی تحت اثر نتایج اشتباهات بقیه باشیم، اما لزومی نداره در بدبختی بمونیم و بسوزیم و بسازیم. ما انسانیم؛ درخت نیستیم که محکوم به ماندن در یک نقطه باشیم. پس حرکت کنین و انتخابای خود رو تغییر بدین. اگه دوستی به شما گزندی رسانده و از این واسه آزار دیده اید، با حق انتخابی که دارین، می تونین خیلی راحت دور اونو خط بکشین و دیگر با اون رفت و اومد نکنین.

 


دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید