۱. لباسای سبک و جنس خنک بپوشید

راهنمای لباس پوشیدن آقایان در فصل گرما  آموزشی

لباسای سبک از جنس الیاف طبیعی، مثل نخ یا کتان، بهترین انتخاب واسه فصل تابستون هستن. اگه لباسای این جنسی رو جلوی نور بگیرین، تاروپودشان طوریه که می تونین اون طرف پارچه رو تا حدودی ببینین. لباسای این جنسی زودتر خشک می شن و چون در تابستون زیادتر عرق می کنیم، انتخاب مناسب تری هستن.

در انتخاب لباس واسه فصل گرما پیشنهاد می کنیم پارچهای ۱۰۰ درصد پشمی سبک رو در اولویت بذارین. همه مردم به اشتباه تصور می کنن پارچهای پشمی بیشتر در فصل سرما کاربرد دارن، در حالی که پارچهای پشمی سبک مثل بهترین پارچهای تابستونی به حساب می رن.

لباسای سنگین به بدن می چسبن و مثل عایق عمل میکنن، یعنی جریان هوا ندارن و گرما بدن رو داخل لباس گیر میندازن. استفاده از پارچهای بافت جناغی، مثل پارچهای جین، اصلا پیشنهاد نمی شه. این پارچها از رجای موازی و مورب تشکیل شدن و به دلیل بافت منسجمی که دارن جریان هوا رو عبور نمی دن. عوضش، می تونین از پارچهای پیراهنی پوپلین، راه راه نخی یا نخ پنبهای بزرگ بافت استفاده کنین. پیراهنیای ماهوتی هم از پیراهنیای بافت حصیری یا همون آکسفورد خنک ترن.

این روزها، الیافای مصنوعی سبک هم به بازار اومدند که شکلای مختلف تابستونی اونا پیشنهاد ی بعدی ماست. اگه قصد دارین از پارچهای این جنسی بخرین، حتما مطمئن شید پارچه ی مورد نظر از جنس الیاف مصنوعی تابستونی باشه.

۲. از پارچهای قابل تنفس لباس بدوزید

راهنمای لباس پوشیدن آقایان در فصل گرما  آموزشی

دما و رطوبت بالا، به ویژه در مناطق شرجی، بسیار اذیت کننده س. دمای بدن در این شرایط از راه عرق کردن و بیرون دادن گرما از منافذ پوست کاهش پیدا میکنه. پس پیشنهاد می کنیم از لباسایی استفاده کنین که قابل تنفس ان، یعنی جریان هوا دارن و گرما بدن رو از تاروپود لباس عبور میدن. پارچهایی که جریان هوا از تاروپودشان رد نمی شه بوی نامطبوع ایجاد می کنن.

الیاف طبیعی، به ویژه پارچهای نخ پنبه، عرق رو به خودشون می گیرن و چون جریان هوا از تاروپودشان رد می شه، خنک ترن. پارچهای کتان، پشمی و بقیه الیاف طبیعی هم به الیافای مصنوعی مثل پلی استر ترجیح داده می شن. الیافای مصنوعی عرق رو به خودشوننمی گیرن و نمی ذارن گرمای بدن تبخیر شه. واسه همین اگه در فصل تابستون از پیراهنای این جنسی بپوشید، احتمال داره عرق سوز شید.

یادتون باشه همه پارچهای سبک حتما قابل تنفس نیستن. پارچهای سبکی که تاروپود به هم چسبیده دارن مثل عایق عمل میکنن و گرما و رطوبت بدن رو از خودشون عبور نمی دن. مثلا پارچهای حریر با اینکه سبک هستن اصلا واسه فصل گرما پیشنهاد نمی شن، چون گرما بدن رو در خودشون نگه می دارن و هم در خطر نور شدید آفتاب و تعریق زیاد از ریخت می افتن.

۳. لباسی انتخاب کنین که از پوست تون در برابر تابش خورشید محافظت کنه

راهنمای لباس پوشیدن آقایان در فصل گرما  آموزشی

لباس مهم ترین وسیله محافظتی در برابر اشعهای مضر خورشیده. پس در تابستون لباسایی بپوشید که بدن تون رو از اشعه ی ماوراءبنفش در امان نگه دارن. پیشنهاد می کنیم لباسی انتخاب کنین که سطح بیشتری از پوست بدن تون رو بپوشونه. شلوار و بلوز آستین بلند از شلوارک و تیشرت مناسب ترن.

یادتون نرود سر و گردن و قسمتای بالایی قفسه ی سینه هم بهتره در خطر تابش مستقیم خورشید نباشن. واسه محافظت از سر می تونین از کلاهای تابستونی استفاده کنین. ، بلوزهای آستین کوتاه و جلو سه دکمه چون بازوها و قسمت بالایی قفسه ی سینه رو نمی پوشانند، پوششای تابستونی مناسبی در برابر اشعه ی ماوراءبنفش نیستن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   رازهای استفاده از کانسیلر واسه جذاب تر شدن پوست 

۴. دوخت لباسای تابستونی خود رو به خیاطای کاربلد بسپارید

راهنمای لباس پوشیدن آقایان در فصل گرما  آموزشی
کت بلیزر

انتخاب پارچه ی مناسب به تنهایی کافی نیس، بلکه طرز دوخت لباس هم از اهمیت زیادی برخورداره. خیاطای کاربلد طوری لباس می دوزند که امتیازای پارچه حفظ شه. مثلا اگه پارچه ی کُتی ۱۰۰ درصد پشم انتخاب کرده باشین، خیاط باید بدونه آستر پلی استر مناسب کتای تابستونی نیس. پارچهای پشمی سبک همونجوریکه گفتیم در ردیف پارچهای قابل تنفس رده بندی می شن، اما آستر پلی استر چون از الیاف مصنوعیه این امتیاز رو خنثی می کنه. کُتای بِلِیزِر معمولا با آسترهای پلی استر، ساتن یا ابریشم دوخته می شن که هیچ یک انتخاب مناسب فصل گرما نیستن. کتای بلیزر بدون آستر و کتای نیمه آستر مناسب ترین انتخاب واسه فصل تابستون به حساب می رن. در جدا از اینکه، می تونین با سفارش یک کت بدون آستر، لباس تابستونی جمع وجورتری داشته باشین.

۵. از رنگای روشن استفاده کنین

راهنمای لباس پوشیدن آقایان در فصل گرما  آموزشی

تا حد امکان از پوشیدن لباسای رنگ تیره در فصل گرما پرهیز کنین. لباسای تیره چون نور بیشتری به خودشون جذب می کنن گرم ترن، این در حالیه که لباسای رنگ روشن چون نور تابیده شده رو بیشتر مشخص می کنن، خنک ترن. رنگ مشکی بیشترِ نور تابیده شده رو جذب می کنه و درخشش کمتری داره، اما رنگ سفید بیشتر نور تابیده شده رو مشخص می کنه. رنگای آبی تیره، بنفش پررنگ و سبز وقتی در خطر نور شدید قرار می گیرن، انرژی گرمایی تولید می کنن، که بیشتر از میزان گرماییه که در همون میزان نور از رنگای روشن تولید می شه. از طرف دیگر، چون تابستون فصل نور و گرماست، پوشیدن لباسای رنگ روشن باعث میشه حال وهوای تابستونی بیشتری به خود بگیرین. به همین دلیله که طراحان مد در کالکشنای تابستونی خود بیشتر روی رنگای سفید، بژ، صورتی و زرد مانور میدن.

و حالا چند پیشنهاد دیگر:

راهنمای لباس پوشیدن آقایان در فصل گرما  آموزشی

کلاه انتخاب مناسبی واسه شما آقایان در روزهای گرم تابستانه تا سر و صورت خود رو از تابش مستقیم خورشید در امان نگه دارین. کلاهای حصیری یا نمدی به دلیل سوراخای ریزی که در بدنه ی اونا تعبیه شده جریان هوا دارن و گرمای بدن رو خیلی راحت از ناحیه سر بیرون میدن.

راهنمای لباس پوشیدن آقایان در فصل گرما  آموزشی

همه مردم تصور می کنن شلوار جین چار فصله، در حالی که پوشیدن این جنس شلوارها در فصل تابستون پیشنهاد نمی شه. اما اگه بازم به پوشیدن شلوار جین اصرار دارین، پیشنهاد می کنیم حتما جین سبک از جنس سوپیما (یه جور کتان) تن کنین. اگه هم جین پوش نیستین، شلوارهای جنس کتان بهترین انتخاب واسه شماس، فقط اینکه خیلی زود چروک می شن.

راهنمای لباس پوشیدن آقایان در فصل گرما  آموزشی

خیلی از آقایان عادت دارن در تابستون از دمپاییای انگشتی استفاده کنن، در حالی که این دمپاییا فقط و فقط مناسب پیک خوبای ساحلیه و نه قدم زدن در خیابون. خیلیای دیگر هم عادت دارن بدون جوراب کفش بپوشن. به دلیل تعدد غدد عرق در پا، این ناحیه از بدن خیلی عرق می کنه و اگه جوراب نپوشید، رطوبت پا موجب از بین رفتن چرم کفش میشه. واسه اینکه پاها کمتر عرق کنن، از جورابای رنگ روشن و کفشای هواکش دار استفاده کنین. پوشیدن صندل هم بد نیس، اما نه واسه همه جا.

راهنمای لباس پوشیدن آقایان در فصل گرما  آموزشی

آقایانی که در گرما تحمل پوشیدن کت ندارن، می تونن جلیقه ی خالی تن کنن. جلیقهای نخی یا کتانی با شلوارهای جنس کتان جور درمی آیند. اگه هم دوست داشتین می تونین لبه های آستین تون رو بالا بزنین.

به همین سادگی می تونین با رعایت نکاتی که مرور کردیم حتی در اوج گرما شیک و منظم به نظر برسین و تیپ تون رو فدای راحتی و خنکی نکنین.

منبع : realmenrealstyle

دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید