عصر الان رو میشه عصر کیفیت نامید. در اینجور شرایط رقابتی و با تولیدات در سطح انبوهی، تنها تولیدکنندگانی می تونن موفق باشن که اجناس باکیفیت تر و خدمات پس از فروش بهتری ارائه کنن. درواقع، کنترل کیفیت به یکی از ملاحظات اصلی قبل از تولید هر محصول تبدیل شده. کنترل کیفیت بهتر باعث بهره وری بهتر از منابع موجود و کاهش هزینه های تولید می شه. عبارت کنترل کیفیت از دو کلمه کنترل و کیفیت تشکیل شده که واسه درک بهتر این معنی درادامه به تشریح معنای هر دو کلمه می پردازیم.

دکتر اسپریگل (Spriegel)، کنترل کیفیت رو این طور معنا می کنه: کیفیت محصول، از کل کیفیت ویژگیای جور واجور اون مثل شکل، اندازه، استواری، ترکیبات و رنگ اون به دست میاد.

از دید جون مک لیلان (John D. McIIellan)، کیفیت به معنای درجه ای از استانداردهاست که واسه ساخت محصول پایانی روی اون اعمال می شه.

از تعاریف بالا خیلی راحت میشه فهمید که کیفیت به ویژگیای جور واجور محصول که در سطح عالی قرار دارن، گفته می شه. البته کیفیت مفهومی نسبیه و با توجه به نوع مصرف محصول و اینکه تحت چه شرایطی استفاده می شه، معنای اون متفاوت می شه.

یکی از سخت ترین کارای مراحل تولید محصول اینه که اجناس رو به سطح کیفی مناسب برسانیم و تولید اونا رو در همون سطح ادامه دهیم.

واسه رسیدن به کنترل کیفیت اقدامات مختلفی باید انجام شه که بعضی از اونا عبارتند از:

  1. محصول دلخواه باید کمه کمِ سطح کیفی رو داشته باشه تا خیلی راحت بشه اونو در بازار فروخت.
  2. به خاطر آزمایش سطح کیفی محصول، باید استانداردهای دقیقی مورداستفاده بگیره.
  3. باید انحراف از معیاری منطقی نسبت به استانداردهای از قبل تعریف شده، تعیین شه.
  4. سطح کیفی مناسب محصول باید به دسته ای به دست بیاد که با کمترین هزینه واسه ساخت اون محصول همراه باشه.

واژه کنترل به معنای استفاده از همه روش ها واسه آزمایش کیفیت استاندارد محصوله. کنترل درواقع با هدف نظارت بر مراحل تولید محصول و اطمینان از ساخته شدن محصولی با استانداردهای از قبل تعیین شده و کم ترین انحراف معیاره.

هنری فویل (Henry Fayol) در تعریف واژه کنترل می گه، کنترل درواقع تعیین این موضوعه که مراحل تولید محصول طبق برنامه از قبل تعیین شده و استانداردهایی که واسه اون تعریف کردین، پیش میره یا نه. هدف از این کار هم شناسایی نقاط ضعف و اشکالات محصول و اصلاح اونا به خاطر جلوگیری از عودت محصوله. معنی این کلمه به افراد، وسایل و اعمال گسترش پیدا می کنه.

تئو هایمن (Theo Haimann) هم کنترل رو اینطور تعریف می کنه: کنترل فرایندیه که در اون به بررسی روند درست تولید محصول طبق اهداف پرداخته می شه و درصورت مشاهده ی خطا در این مراحل، باید اصلاحات لازم در اون صورت گیرد.

از تعاریف بالا نشونه که درواقع کنترل الگوهای اصلاحی رو در مراحل تولید محصول دنبال می کنه تا از اتفاق اشکال در آینده جلوگیری شه. البته بخش ی معنایی کلمه کنترل بسیار گسترده تر از این مفهومه، طوری که اونو تنها به کنترل محصول پایانی محدود نمی دونن و به کنترل کارکنان و روشای تولید هم گسترش میدن.

در نبود کنترل مؤثر روی فعالیتایی که واسه تولید محصول انجام می شه، کیفیت مطلوب موردانتظار در محصول پایانی به دست نخواد اومد. کلا میشه گفت هر یک از این دو واژه واسه رسیدن به محصول باکیفیت کافی نیستن و درنهایت هر دو با هم باعث تولید محصولی باکیفیت می شن.

درواقع کنترل کیفیت، نگرانی ی کنترل کیفی محصول رو درطی مراحل تولید داره. یعنی، کنترل کیفیت، متغیرهای منفی رو که روی کیفیت محصول پایانی اثر بد می ذارن، کنترل می کنه.

تعاریف جور واجور کنترل کیفیت

کنترل کیفیت چیه و چه فایده هایی داره؟ آموزشی

درادامه به بعضی از مهم ترین تعاریف کنترل کیفیت می پردازیم:

شاید کنترل کیفیت به عنوان تکنیک یا تکنیکایی در مدیریت صنعتی مطرح باشه که از راه اون میشه اجناس رو باکیفیت مطلوب تولید کرد. کنترل کیفیت درواقع مکانیزمیه که از راه اون میشه به آزمایش مشخصات جور واجور محصول نسبت به خواسته مشتری پرداخت و بعد محصول رو روونه بازار کرد. نگرانی ی اصلی کنترل کیفی، بیشتر ساخت کالاهایی باکیفیته تا درگیری در شناسایی و رفع ایرادات.

کنترل کیفیت به معنای شناخت و حذف ایرادات قابل شناسایی و متغیرهای مشکل زا از استانداردهاست.

– آلفرد و بیتلی

 

 

کنترل کیفیت به مجموعه همه فعالیتایی که واسه تعیین، کنترل و نگهداری کیفیت محصول انجام می شه، گفته می شه.

– ج.ا. شوبین

 

 

کنترل کیفیت، کنترلی سیستماتیکه که از راه مدیریت متغیرهای مراحل تولید که بر کیفیت محصول پایانی اعمال می شه، به دست میاد.

– ک.جی. لاکیر

 

 

کنترل کیفیت یک وسیله کنترلی سیستماتیک در متغیرهای مراحل تولیده که روی کیفیت محصول پایانی اثر داره.

– بروم

 

 

کنترل کیفی، کنترل سیستماتیک این متغیرها در مراحل تولیده که بر کیفیت محصول پایانی تأثیر می ذاره. این متغیرها درنتیجه ی استفاده از مواد، نیروها، دستگاه ها و شرایط تولید به وجود بین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   راهنمای کامل رژیم دوکان، مراحل و برنامه غذایی اون "

تنها تا زمانی که این ورودیا از استانداردهای تعریف شده عبور نکنن، به نحوی که روی کیفیت محصول پایانی اثر داشته باشه، میشه انتظار تولید محصولی باکیفیت رو داشت.

– بتل

 

 

کنترل کیفیت شامل تکنیکا و سیستم هاییه که واسه رسیدن به کیفیت مطلوب محصول و حذف اجناس غیراستاندارد استفاده می شن.

– توم، سیمن و هک گیل

 

 

کنترل کیفیت به یه سری از فعالیتا و بررسیایی گفته می شه که درطول مراحل تولید محصول اجرا می شن. در این روش، بررسیای کیفی روی نمونه های تصادفی و کوچیکی از محصول تولیدشده انجام می شه و پس از اون مشخص می شه که چه کارایی واسه بهبود کیفی محصول نیازه.

– ژوزف مانیوب

 

 

از تعاریف بالا این طور برمیاد که کنترل کیفیت درواقع کنترل و اصلاح متغیرهای منفیه که روی کیفیت محصول پایانی اثر می ذارن و در معنی کلی تر به همه کارایی گفته می شه که واسه رسیدن شرکت به اهدافش انجام می شه.

اهداف کنترل کیفیت

کنترل کیفیت چیه و چه فایده هایی داره؟ آموزشی

  • کدوم استانداردهای کیفی واسه مشتری قابل قبوله؟
  • اطمینان از تولید محصولی بی مشکل از راه شناسایی عیوب یا تغییرات در مواد نپخته و فرایندهای تولید
  • آزمایش روش ها و فرایندهای تولید و ارائه راه های بهتر واسه ارتقاء کیفی محصول
  • مطالعه و تعیین انحراف از ملاک کیفی اجناس درحین مراحل تولید
  • بررسی عللی که باعث اتفاق مشکل کیفی در محصول شدن
  • انجام کارایی که باعث رسیدن به محصول باکیفیت می شن

۱۲ مورد از امتیازات کنترل کیفیت

کنترل کیفیت چیه و چه فایده هایی داره؟ آموزشی

۱. تشویق کنندهای آگاهی کیفی دربین کارگران

مهمترین امتیاز معرفی کنترل کیفیت به کارگران اینه که همه کارکنانی که در مراحل تولید فعالیت می کنن از اهمیت کیفیت محصول آگاه می شن که این آگاهی جمعی، در رسیدن به محصول باکیفیت کمک می کنه.

۲. رضایت مشتری

مصرف کننده ی پایانی برنده ی واقعی اِعمال کنترل کیفیت بر محصولاته چون که درنهایت محصول باکیفیت به دست اون می رسه و محصول باکیفیت هم موجب رضایت خاطر مشتری می شه.

۳. کاهش هزینه های تولید

با اعمال بازرسی و کنترلای مؤثر درطول مراحل تولید، شاهد اون هستیم که هزینه های تولید به طور قابل توجه ای کاهش پیدا می کنن. کنترل کیفیت، اجناس بی کیفیت و ضایعات رو بررسی می کنه و با پرهیز از تکرار اشتباهات، باعث کاهش هزینه تولید می شه.

۴. استفاده ی بهینه از منابع

کنترل کیفیت تضمین کننده ی استفاده ی بهینه از منابعه؛ که همین امر باعث به کمه کم رساندن ضایعات و موفق نبودن در هر زمینه ای می شه.

۵. کاهش هزینه های بازرسی

کنترل کیفیت از بعد اقتصادی هم به مجموعه کمک می کنه؛ چون که باعث کاهش هزینه های بازرسی می شه.

۶. افزایش نیت پاک

کنترل کیفیت باعث افزایش کیفیت اجناس و برآورده ساختن نیازای مشتریان می شه که همین امر به جلب اعتماد اونا نسبت به شرکت و اثبات نیت پاک شرکت می شه. مشتری که نگرانی ی کیفیت محصول رو داره، باعث افزایش هزینه های بازار واسه شرکت می شه.

افزایش روحیه ی کارکنان

یک سیستم کنترل کیفیت مؤثر و موثر موجب افزایش روحیه ی اتحاد کارکنان شرکت می شه چون که اونا همیشه این نگرانی رو دارن که محصول باکیفیت تری تولید شه.

۷. بهتر شدن روابط بین کارگر و کارفرما

کنترل کیفیت موجب ایجاد جوی صمیمی بین مدیریت و کارکنان می شه که به درک بهتر اونا از هم کمک می کنه.

۹. بهبود تکنیکا و روشای تولید

با تأمین فنی و مهندسی داده های محصول و کنترل مراحل تولید، میشه از راه کنترل کیفیت به روشای مفیدی واسه تولید محصول باکیفیت رسید.

۱۰. مؤثر

سازمانا و شرکتایی که اجناس و خدمات باکیفیت تری ارائه میدن، در موفق تر از دیگر رقبا هستن چون که از اعتماد عمومی واسه معرفی اجناس باکیفیت خود برخوردارن.

۱۱. آسون کردن قیمت گذاری

با معرفی معیارهای کنترل کیفیت، اجناس مثل با همون کیفیت ساخته می شن که این به حل مشکل قیمت گذاری کمک می کنه. چون که قیمتی استاندارد واسه محصولی باکیفیت به قیمت گذاری دیگر اجناس مثل در بازار کمک می کنه.

۱۲. فروش بیشتر

درواقع کنترل کیفیت، تولید اجناس باکیفیت رو تضمین می کنه، که به طور طبیعی باعث جذب مشتریان بیشتر و درنتیجه افزایش فروش می شه. عرضه محصول باکیفیت به حفظ مشتریان فعلی و افزایش خواسته جدید واسه اجناس کمک می کنه. کلا میشه گفت، کنترل کیفیت ابزاری قدرتمنده که به گسترش بازار داخلی و خارجی شرکت کمک می کنه.

برگرفته از yourarticlelibrary


دسته‌ها: آموزشی